Ören Hakkında

Meşe ağaçlarıyla çevrili mavi bayraklı kumsallardan meydana gelen Ören, denizle iç içe, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir seçenek. Haziran ve Ağustos ayları arasında nüfusu artsa da Ege'nin sakinliğini korumayı başaran nadir beldelerinden Ören, aynı zamanda her bütçeye uygun konaklama seçeneklerine sahip. 

Ören merkez plajı ve Öğretmenler Mahallesi plajı olarak beldeyi Karınca deresi ikiye ayırıyor. Birbirine köprü ile bağlanan her iki muhitin de plajları halk plajı ve ücretsiz. Ören merkez plajı daha geniş ve çoğunlukla daha kalabalık olmakla beraber Öğretmenler Mahallaesi plajı ise denize girmek ve güneşlenmek için daha sessiz bir alternatif. 

Ören'de kumsalların bitmesiyle birlikte başlayan küçük tepeler beldenin sahilini kuş bakışı izleme imkanı sunuyor. Adramytteion Antik Kenti de bu bölgede yer alsa da yazlıklardan ve diğer yerleşim yerlerinden dolayı kazı çalışması yapılamıyor fakat şimdiye kadar çıkarılan buluntular beldenin merkezinde görülebilir durumda. 

Genellikle yerli turistlerin tercih ettiği Ören'de, deniz, kum, güneş keyfi kadar farklı aktiviteler de gerçekleştirebilmek mümkün. Ayvalık adalarını ziyaret eden tekne turlarına ve Kazdağları turlarına katılabilir, ünlü Ören gece kulüplerinde eğlenebilir ve bölgenin zeytinyağından alabilirsiniz.